Street Fighter 6 i Tekken 8 będą częścią Esportowych Mistrzostw Świata!

Chyba poznaliśmy odpowiedź, który turniej w tym roku będzie najważniejszy i nie będzie to Evo!

Ponad 60 milinów dolarów wypłacą graczom szejkowie za udział w swoich Esportowych Mistrzostwach Świata. W ogłoszonych we wtorek rozgrywkach w Riyadzie okazję do zdobycia złota będzie miało wielu graczy z wielu platform esportowych. Na takiej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć najbardziej widowiskowego gatunku gier — bijatyk! FGC reprezentować będą Street Fighter 6 i Tekken 8! Więcej informacji poznamy w przyszłości.

Z dumą ogłaszamy bezprecedensową łączną pulę nagród wynoszącą ponad 60 milionów dolarów na inauguracyjny Puchar Świata w Esportach tego lata w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej. Ta zmieniająca życie suma to największa pula nagród przyznana kiedykolwiek w historii e-sportu, bijąca poprzedni rekord wynoszący 45 milionów dolarów ustanowiony przez Gamers8 w 2023 roku.

Historyczna pula nagród Pucharu Świata w Esportach odpowiada jego rozmachowi — w wydarzeniu wezmą udział najlepsze kluby i gracze z całego świata, którzy wezmą udział w 20 różnych turniejach w 19 konkurencyjnych tytułach, a kolejne zostaną ogłoszone w ciągu ośmiotygodniowego harmonogramu. Ta pokaźna nagroda stanowi znaczący krok naprzód w wysiłkach Fundacji Esport World Cup Foundation na rzecz rozwoju globalnej branży e-sportowej, zapewniając jednocześnie bardziej zrównoważone możliwości kariery dla wyczynowych graczy i multidyscyplinarnych klubów e-sportowych. Pomoże także we wsparciu ERZ jako platformy, która przyciąga najlepszych graczy, zespoły i organizacje w ramach międzynarodowego świętowania doskonałości w e-sporcie i fandomu.

Mistrzostwa Klubowe, innowacyjny format rywalizacji obejmujący wiele gier, unikalny dla ERZ, nagrodzi 20 milionów dolarów 16 najlepszych klubów na podstawie ich ogólnych wyników. Mistrzostwa Klubowe to nowy format skupiający się na zawodach składających się z wielu gier, w którym każdy klub ma możliwość wystawienia swoich zawodników w wielu tytułach. Na zakończenie wydarzenia klub z najlepszymi wynikami w różnych mistrzostwach gier zostanie ukoronowany pierwszymi na świecie klubowymi mistrzami Pucharu Świata w e-sportach.

Pozostała pula nagród zostanie podzielona na trzy dodatkowe kategorie dystrybucji: Mistrzostwa Gier, Nagrody Graczy i Kwalifikacje. Każdy z 20 konkursów Game Championships będzie miał własną pulę nagród o łącznej wartości przekraczającej 33 miliony dolarów. Ponadto wyróżniający się uczestnik każdego konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 50 000 dolarów na gracza MVP. Ponad 7 milionów dolarów zostanie przyznanych przed rozpoczęciem Mistrzostw Gier, w miarę jak zespoły i gracze będą rywalizować o zakwalifikowanie się do dostępnych miejsc w turniejach w kwalifikujących się wydarzeniach kwalifikacyjnych prowadzonych przez współpracujących wydawców i organizatorów wydarzeń.

Przełomowa oferta 19 tytułów uczestniczących w EWC obejmuje Apex Legends, Counter-Strike 2, Dota 2, EA Sports FC 24, Fortnite, Free Fire, Honor of Kings, League of Legends, Mobile Legends: Bang Bang, Overwatch 2, PUBG Battlegrounds , PUBG MOBILE, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, RENNSPORT, Rocket League, StarCraft II, Street Fighter 6, Teamfight Tactics i TEKKEN 8. Wkrótce ogłosimy więcej tytułów.

Oprócz skupienia się na doskonałości konkurencyjnej EWC przekształci Riyad w epicentrum fandomu e-sportu i kultury gier dzięki ogromnemu, wciągającemu festiwalowi obejmującemu aktywacje gier, turnieje społecznościowe, obchody popkultury, międzynarodowe doświadczenia i wiele więcej. Dodatkowe informacje na temat Festiwalu ERZ zostaną podane w późniejszym terminie.

Esports World Cup w serwisie X: „Life-changing $60,000,000+ prize money” / X (twitter.com)

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments