Lakomy wygrywa YOMI TOURNAMENT #1 w Tekken 8!

W finale pokonał Trimura, a na trzecim miejscu uplasował się Frizen.

W sobotę na ulicy Rynarzewskiej 9 w Poznaniu odbył się pierwszy Yomi Tournament w Tekken 8. Na stolicy wielkopolski pojawiło się ponad 40 graczy, gotowych na walkę do ostatniej kropli potu. Turniej rozpoczął się w okolicach godziny 13:00 i przebiegł bardzo sprawnie. W lokalu dostępnych było 8 stanowisk do gry (7 + stream), więc jeśli tylko chcieliście grać, było na to okazja.

W każdym razie turniej rozgrywany był systemem podwójnej eliminacji. Jeśli nie wiecie, o co chodzi, to każdy z graczy musiał przegrać dwa razy, aby pożegnać się z turniejem. Frekwencja dopisała, a na miejscu pojawili się gracze z licznymi osiągnięciami w Tekken 7 (i nie tylko) tacy jak: BigOS TrimurVergil174Frizen, BigOS Zakuu, czy Lakomy.

Turniej był streamowany na kanale twitch: YomiPoznanFGC, gdzie już teraz możecie sobie sprawdzić zapis wczorajszej transmisji. Pokazano tam większość meczów z drabinki zwycięzców i część z drabinki przegranych. Z tego miejsca przypomnę wam, że przybycie na turniej to nie tylko okazja, aby sprawdzić własną formę, ale i świetne miejsce na obejrzenie starć na wysokim poziomie niedostępnych nigdzie indziej. Spore wrażenie zrobiły na mnie walki pomiędzy MTKD i Janiszem, Lakomym i Entrykiem, raz Skrybą i Vergilem, żałujcie, że to przegapiliście. A w międzyczasie mogłem sobie podpatrzeć jak gra DeoZ arabskim księciem, więc co nieco podłapałem dla siebie 🙂 Wszystkie wyniki i drabinkę sprawdzicie tutaj: YOMI Poznań FGC | Community Event – YOMI TOURNAMENT #1 (start.gg)

Wracając jednak do turnieju, działo się w nim sporo! A wyniki spotkań różniły się od tego, co widzieliśmy w erze poprzedniej części teczki. Top 8 zamknęli operatorzy Lawa i Shaheena — odpowiednio MTKD i DeoZMTKD pokonał między innymi JaniszaAzaleza, a uległ Frizenowi i… Janiszowi. Z kolei DeoZ po porażce przeciwko Azalezowi w drugiej rundzie, rozpoczął bieg w dolnej drabince, gdzie uległ w piątym meczu, a zatrzymał go Zakuu. Przedział 5-6 okazał się końcowym miejscem dla JaniszaZaaku. Panowie po szeregu świetnych starć (Zakuu kontra Elian to według mnie set dnia, a Janisz „wysłał do domu”, aż 5 graczy z turnieju), ostatecznie zostali odpulani przez reprezentantów Wrocławia — Frizena Eliana. Obaj panowie bezpośrednio stanęli naprzeciw siebie w kolejnym starciu, gdzie 2 do 0 wygrał Frizen. Dla Eliana był to prawodopodobnie najlepszy wynik w karierze, oby tak dalej! Miejsca na podium wyłoniła między sobą trójka graczy: TrimurLakomy Frizen. Na najniższym z nich uplasował się grający Leo — Frizen, z którym dwa razy rozprawił się Trimur posługujący się Yoshimitsu. Tym sposobem Trimur zagrał w każdym finale sobotniego turnieju. Turniej padł jednak łupem Lakomego, który już od początku wydawał się największym faworytem do zgarnięcia złota. Lakomy tego dnia grał Azuceną i nie przegrał żadnego seta, zostając mistrzem Yomi Community Tournament #1!

Po turnieju odbył się jeszcze drugi, tyle że w Tekken Balla. Tam triumf odniósł Elian!

Turniej zorganizowało Yomi Poznań FGC, a o nagrody zadbali muve.pl, CEX, Red Bull oraz Yomi. Fajna miejscówka, dobra organizacja, do zobaczenia na następnym turnieju!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments