HORI zbroi się na koniec roku i prezentuje nowe sprzęty

Do sprzedaży wkrótce trafią dwa nowe arcade sticki i jeden nowy gamepad

HORI zaprezentowało dzisiaj kilka nowości, które już wkrótce mają zamiar wprowadzić na rynek. Wśród szeregu nowych gamingowych gadżetów, nas interesują tylko trzy produkty skierowane do graczy bijatyk.

Fighting Commander OCTA Tekken 8

Pierwszym z nowych kontrolerów jest nowa rewizja Fighting Commander Octa. Poza widocznym projektem z Tekken 8, na którym widzimy Jina i Kazuyę, twórcy wspominają o kilku nowościach. Główną jest oparcie przycisków na microswitchach, ulepszenie D-pada, zastosowanie ramki symulującej 8-Way Gate na lewym analogu, oraz zamianie prawego analoga z wychylanego w suwany. Na razie trafił do sprzedaży w Japonii, gdzie został wyceniony ma 6980 jenów, czyli około 200 złotych. Kontroler skierowany jest wyłącznie do graczy komputerowych! Nie będzie sam działać na żadnej z konsol!

Fighting Stick α SILENT

Drugim z zaprezentowanych produktów jest nowa wariacja arcade sticka z linii α. Poza nowym kolorem ramek (białe) nie doszło do żadnych zmian pod względem wizualnym. Główną różnicą pomiędzy edycją Silent a innymi z serii ALPHA, jest głośność, jaką będą słyszeć nasi domownicy, jak będziemy robić kolejne kombosy. Zarówno dźwignia, jak i przyciski Hayabusy, zostały wyciszone, więc stick będzie się lepiej nadawał do nocnych sesji. Kontroler będzie działał na PC oraz z konsolami PlayStation 4 i PlayStation 5. W Japonii został wyceniony na 29980 jenów, czy jakieś 860 zł.

Fighting Stick Mini

Ostatnim zaprezentowanym sprzętem jest zapewne wszystkim znany stick 'młodszego brata’. Ten mini arcade stick jest 4-krotnie mniejszy od modelu APLHA, który możecie zobaczyć powyżej. Zagrać na nim będziecie można na konsolach PlayStation 5 i 4 oraz na PC. W kraju kwitnącej wiśni kosztuje 7480 jenów, co u nas dawałoby jakieś 200 zł.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy te kontrolery trafią na Zachód, ale nie liczyłbym na to, że znajdziecie jeden z nich pod choinką w tym roku.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments