Hikari wygrywa Dragon Ball FighterZ World Tour!

Poza turniejem zadebiutował nowy zwiastun dla nadchodzącej bijatyki Dragon Ball.

W miniony weekend odbyły się wielkie finały Dragon Ball FighertZ World Tour 2023/2024.

Zmagania rozpoczęły się w sobotę, gdzie smoczy wojownicy stanęli naprzeciw siebie w turnieju ostatniej szansy. W Los Angeles pojawiło się 127 graczy ogarniętych wizją awansu do niedzielnych wielkich finałów. Zwycięzcą okazał się INZEM, który nie przegrał żadnego meczu i z ostatnim biletem zamknął 12 finałowych uczestników.

W niedzielę odbyły się wielkie finały, a rozgrywki rozpoczęły się od fazy grupowej. Z czterech grup po 3 osoby awansowała najlepsza dwójka. Największym zaskoczeniem była porażka Yashy, który przegrał z Lucarem i Kasugą, jednocześnie żegnając się z turniejem.

W top 8 wydawać by się mogło, że karty będzie rozdawał Wade, który sprawnie uporał się z ZanemKayne, meldując się w finale finałów. Plany jednak pokrzyżował wojownik z dolnej drabinki — Hikari. On również na swojej drodze do finału pokonał Zane’aKayne, ale dodatkowo uporał się z Lucarem i INZEMEM.

Wielki finał dostarczył nam masę emocji, ponieważ rozpędzony Hikari niczym byk na korridzie wpadł w Wade’a i zresetował bracket, czym doprowadził do jeszcze jednego FT3. Tam nabrał jeszcze większego tempa i wygrał trzy do jaja. Tym samym zostając wielkim mistrzem tegorocznego touru DBFZ.

Powtórkę finałów obejrzycie tutaj: DBFZ World Tour 2023-24 Finals – YouTube

Ten dzień był niczym święto Smoczych Kul, więc nie mogło zabraknąć kilku ogłoszeń. Te, które nas najbardziej interesowały, dotyczyły Dragon Ball FighterZ. Na rollback netcode jeszcze poczekamy. Prawdopodobnie pojawi się wraz z premierą gry na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. A ma to się dokonać wkrótce.

Nadchodzące arenówka Dragon Ball: Sparking Zero! dostała nowy zwiastun. Możemy na nim zobaczyć walkę pomiędzy Marchewką i Warzywem, a na sam koniec ekran wyboru postaci. Tych w grze ma się znaleźć ponad 150.