Granblue Fantasy Versus: Rising z wiadomościami o przepustce sezonowej i masą innych

Lucilius będzie pierwszą postacią DLC i trafi do gry w połowie stycznia!

2 grudnia odbył się showcase poświęcony Granblue Fantasy Versus: Rising.

Na początku Cygames przypomniało o fabularnych wydarzeniach z poprzedniej części gry. Już chwilę później przedstawili oni głównego antagonistę gry — Luciliusa. Okazał się on być pierwszą postacią DLC, która w połowie stycznia zasili grę.

Twórcy mocno promują swój tryb imprezowy Bruise Legends i zapowiedzieli pierwsze DLC do niego, które będzie dostępne wraz z premierą gry. Jako awatary będziemy mogli sobie ustawić (po zakupie) Special Week, Tokai Teio, Silence Suzuke i Mejire McQueen z Uma musume Pretty Derby.

Po tej krótkiej prezentacji odbył się turniej pomiędzy deweloperami. W jego trakcie mogliśmy zobaczyć, chociażby Grimnir, którą kontrolował dyrektor Fukuhara. Również tutaj zobaczyliśmy po raz pierwszy w akcji — Nier.

Po rozgrywkach przedstawiono plany na dalszy rozwój gry. Wiemy już mniej więcej, w jakim czasie do walki dołączą kolejne z sześciu dodatkowych postaci oraz nowe funkcje.

Zaraz po starcie gry w Battle Passie dostępna będzie nowa skórka dla Narmayi.

Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji dla graczy łaknących rywalizacji. GBFVR dołącza do Arc World Tour! Zapowiedziano trzy turnieje kwalifikacyjne:

  • Cygames Cup w Japonii
  • Kayane Cup we Francji
  • Frosty Faustings w USA

Gracze, którzy zajmą czołowe lokaty, zakwalifikują się do wielkich finałów AWT.

Pokaz zakończył się prezentacją nowego zwiastuna dla gry, który traktował o fabule gry.

Następne większy wysyp informacji, czeka nas podczas Granblue Fantasy Fes 2023 jeszcze w tym roku! Dokładnie będzie to 23 grudnia podczas Tokyo Big Sight.

Jeśli myśleliście, że jeśli po tym wszystkim Cygames zakończy promocję gry, to byliście w błędzie. Już następnego dnia rozpoczęli publikację wpisów, które przybliżały przeróżne funkcje dostępne w grze. Na pierwszy ogień poszedł system levelowania postaci.

Aby awansować postać, musisz zdobywać punkty doświadczenia, walcząc w meczach online lub w trybie Arcade.

Odblokuj kolory i skórki broni jako nagrody za awans lub kup je w sklepie za Rupie, jeśli masz mało czasu na grę!

Jeszcze tego samego dnia na Twitter wrzucili motyw muzyczny Vasergi — Grynoth.

Trzeciego dnia wspomnieli o możliwości zmiany grafiki, która będzie się wyświetlać w trakcie naszych meczy. Wykorzystać będziemy mogli projekty ze wcześniejszej gry, lub kupić nowe za Rupie.

Kolejnego dnia wrzucili kolejny utwór muzyczny. Tym razem było to Peace and Quiet, czyli motyw Eustace’a.

Nie mogło zabraknąć elementów Gachy.

Gra z żurawiem:

Figurki, karty profili i kolory postaci, o mój Boże! Odwiedź lobby online i spróbuj swoich sił w grze z dźwigiem. Do odblokowania jest mnóstwo fajnych nagród, więc sprawdź, czy uda Ci się je wszystkie zebrać! 

W mikołajki wspomnieli o skórkach broni:

Skórki broni:

Niektóre skórki broni mają kolory EX, które odblokowujesz jako nagrody na poziomie postaci. Każda postać może odblokować kilka kolorów EX, a ponieważ pojawiają się one dopiero na wyższych poziomach, każdy odcień jest jak osobna odznaka honoru.

Dzień później wleciał utwór poświęcony Nier — Deathbound Love.

W grze znajdą się nawet skórki broni, które będą wpływać na efekty wizualne ciosów postaci!

Granblue Fantasy Versus: Rising zadebiutuje już 14 grudnia na PlayStation 5 i 4 oraz PC. Posiadacze wersji Deluxe, zaczną grać trzy dni wcześniej!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments