Granblue Fantasy Versus: Rising z premierą 30 listopada

Poza tym deweloperzy podzielili się masą informacji o grze.

Testy za nami, EVO też za nami, więc pora na największy info dump od dewelopera. Granblue Fantasy Versus: Rising zadebiutuje na PC (Steam), PlayStation 4 i PlayStation 5 30 listopada — ogłosili Arc System Works i Cygames.

Gra będzie dostępna w trzech wersjach:

 • Standardowa (49.99$)
 • Edycja Deluxe (74.99$)
 • Darmowa

Na razie preordery ruszyły tylko w cyfrowym sklepie Sony. W wersji standardowej poza grą znajdzie się zestaw specjalnych przedmiotów do gry mobilnej, ale nie powiedziano jakie przedmioty to będą. Z kolei w wersji Deluxe poza grą znajdą się:

 • Cztery warianty kolorystyczne dla 28 podstawowych postaci
 • Trzy skórki broni dla 28 podstawowych postaci
 • Przepustka postaci Deluxe, część 1 (Sześć postaci DLC i awatarów premium, cztery warianty kolorystyczne i trzy skórki broni dla nich, kostiumy 'Guider to the Eternal Edge’ dla Grana i Djeety, avatar premium 'Vikala’ (Yin))
 • Zestaw przedmiotów do Granblue Fantasy
 • 72-godzinny wcześniejszy dostęp do gry

Ciekawą opcją wydaje się darmowa wersja gry! Nic nie płacąc, każdy będzie mógł sprawdzić część zawartości gry:

 • 4 bohaterów do wyboru (Gran i 3 w rotacji)
 • Pierwszy rozdział Story Mode
 • Dostęp do Lobby i meczów Online
 • Dostęp do Grand Bruise Legends (Ograniczony)

Granblue Fantasy Versus: Rising pozwala graczom wybierać między znanym technicznym sterowaniem lub wygodnym prostym sposobem. Wszystkie ruchy specjalne (lub „umiejętności”) można wykonać za naciśnięciem jednego przycisku, co pozwala zarówno nowicjuszom, jak i weteranom skupić się na ekscytującej części bijatyk: emocjach szybkich bitew!

Oprócz zmian mechanicznych Granblue Fantasy Versus: Rising jest po brzegi wypełnione treścią. Gracze mogą wybrać Partnera, który będzie pomocnym przewodnikiem i cheerleaderką; tryb zręcznościowy dla jednego gracza zapewnia zróżnicowane poziomy trudności; Tryb fabularny zapewnia zrelaksowany sposób na zabawę z grą podczas poznawania jej tajników; i nie brakuje nowych opcji trybu treningowego dls graczy chcących trafić do laboratorium. Eksploruj grę, ucząc się jej!

Wreszcie, Grand Bruise Legends! debiutuje w Granblue Fantasy Versus: Rising! Zrób sobie przerwę od rygorów bitwy i ciesz się tym zwariowanym trybem bitwy imprezowej z mnóstwem innych skyfarerów! Każdy znajdzie coś dla siebie!

Na pokazie nie mogło zabraknąć filmu z rozgrywki ostatnio zapowiedzianej postaci — Nier.

Oczywiście to nie wszystko, gdyż zapowiedziano również nową postać — Grimnira. Grimnir włada wiatrem, co pozwala mu na wykorzystanie ich w trakcie walki. Zmieniając ich kierunek, wpływa na trajektorię swoich pocisków. Daje mu to doskonałe opcje mobilności, dzięki którym może rzucić się na wrogów i gnębić ich atakami z każdej strony.

Za miesiąc powinniśmy poznać kolejne szczegóły o grze. 17 września o północy odbędzie się specjalny pokaz od Cygames, w trakcie którego nie zabraknie informacji o Granblue Fantasy Versus: Rising.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments