Faza grupowa TWT za nami!

Czołowa ósemka Tekken 7 została wyłoniona, a Bamco pokazało kolejny trailer Tekken 8.

Faza grupowa Tekken World Tour 2023 w Tekken 7 już tradycyjnie rozpoczęła się doboru grup przez tegorocznych finalistów. Poza LowHighem, który bez strachu dołączył do grupy z mistrzem z zeszłego sezonu — Atifem, reszta raczej dopasowywała się w miarę bezpiecznie.

Po rozstawieniu graczy można było śmiało powiedzieć, że tu już nie ma słabych zawodników. Potwierdziły to zresztą mecze, które przyniosły sporo niespodzianek i niezapomnianych meczów. Z grupy A wyszli Ulsan oraz Rangchu, którzy nie zostawili żadnych złudzeń graczom spoza Azji. Druga grupa została zdominowana przez Arslana, który razem z AO zameldował się w finale. Trzecia grupa była grupom śmierci. Wszyscy trzęśli się na myśl o starciu z Atifem i unikali go przy wyborze grupy, a on nawet z niej nie wyszedł! Karty rozdawali tam LowHigh oraz JeonDDing. W grupie D pierwszym miejscem podzielili się CBM oraz Knee, gdzie jednak ten pierwszy awansował do drabinki wygranych za sprawą lepszego wyniku head-2-head.

Finały zaczynają się o 17:30. Jednak zanim dojdzie do rozgrywek Top 8, to zobaczymy mini turniej w Tekken Ball, Sety muzyczne z serii Tekken oraz Tekken Talk Live.

Na sam jednak koniec fazy grupowej Bandai Namco podzieliło się kolejnym zwiastunem postaci dla Tekken 8 – na ekrany trafiła Zafina!

Zafina

Styl walki: Starożytne techniki zabójstw
Narodowość: Nieznana

Zafina to wojowniczka, która urodziła się w rodzinie egzorcystów, która istnieje nieprzerwanie od czasów starożytnej dynastii i wykorzystuje swoje niezwykłe duchowe moce, aby zarabiać na życie astrologią.
Kilka miesięcy temu, w wyniku zderzenia dwóch złowrogich gwiazd, które wstrząsnęły światem, Jina Kazamy i Kazuyi Mishimy, pierwotny demon Azazel, który przez długi czas był zapieczętowany przez klan Zafiny, został wskrzeszony.
Azazel został ledwo pokonany przez Jina, ale jego duchowe ciało było nieśmiertelne i było tylko kwestią czasu, zanim ponownie się ożywi.
Aby choć trochę opóźnić zmartwychwstanie Azazela, Zafina zapieczętowuje duchowe ciało Azazela w swoim lewym ramieniu, używając sekretnej techniki przekazywanej przez jej rodzinę.
Jednak moc Azazela znacznie przekroczyła nawet jej przewidywania i wiele razy była o krok od utraty kontroli nad swoim umysłem i ciałem.
Wyczerpana Zafina z odrobiną nadziei dociera do Katedry Syriusza, siedziby grupy egzorcystów łuczników Syriusza, i traci przytomność.
Kiedy ponownie się obudziła, znalazła Ling Xiaoyu, która z oddaniem się nią opiekowała i Claudio Serafino, który umieszczał świętą pieczęć na lewym ramieniu Zafiny.
Myśląc, że można im zaufać, oboje przysięgli, że nie szczędzą żadnej pomocy, gdy Zafina powie im całą prawdę.
Później, pod ochroną łucznika Syriusza, Zafina kontynuowała poszukiwania sposobów na zmianę swojego skazanego na zagładę przeznaczenia i znalazła tylko jedną możliwość z wielu przyszłości.
Była to jednak droga, której nie można było obrać bez uniknięcia wielkich poświęceń…

Tekken 8 zadebiutuje na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz PC już 26 stycznia 2024 roku, a już teraz możecie zagrać w demo gry.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments